הארגון

יום‭ ‬רביעי‭,‬ ג‮׳‬ באב ‭ ‬7.8.24‭ ‬‭|‬‭ ‬9:30-21:30
גני‭ ‬התערוכה‭ – ‬אקספו‭ ‬תל‭ ‬אביב‭ ,‬ביתן ‭2

גם השנה אנחנו שמחים להזמין אתכם לקחת חלק בכנס הקיץ של צהר ולהשתתף בחוויה של לימוד עמוק, מגוון ורלוונטי.

נושא הכנס "לשם שמים וארץ" מאגד בתוכו הן לימוד תורה והן עיסוק בסוגיות חברתיות, מלחמתיות וערכיות בדרכה של צהר וברוח התקופה.

בעת הזאת, במהלכה של תקופה מאתגרת עבור עם ישראל חשוב עוד יותר להתכנס וללמוד יחד על הגבורה, התקווה והאחדות המעצבים את דמותנו כאומה.

 

הרבנית ד"ר מיכל טיקוצינסקי

המורכבות של הוראת הלכה לנשים בדורנו

הוראת ההלכה לנשים בדורנו מהווה אתגר מורכב ורב-ממדי. מצד אחד, חשוב לשמר את מסורת ההלכה ולהנחיל את ערכיה לדורות הבאים, אך מצד שני, יש להתאים את ההלכה למציאות החיים המשתנה ולמצוא דרכים חדשניות להפנמתה בקרב נשים בחברה המודרנית. זוהי משימה רגישה המחייבת הבנה עמוקה של צרכיהן וערכיהן של נשים כיום, תוך כדי שמירה על רוח ההלכה. כמו כן, נדרש מאמץ להציג את ההלכה באור רלוונטי ומכבד, שיתרום להעצמתן של נשים ולשילובן המלא בחיי הקהילה היהודית המסורתית

הרבנית ד"ר מיכל טיקוצ’ינסקי ראשת בית המדרשה לנשים בהיכל שלמה (מכללת הרצוג)

ד"ר דנה פאר

הרב אוריאל גנזל

צהר עד 120 – דמנציה וערכים יהודיים

עם התארכות תוחלת החיים, מחלת הדמנציה הופכת לאתגר משמעותי עבור החברה. מחלה זו פוגעת ביכולות הקוגניטיביות והמנטליות של החולים, ומקשה עליהם ולעיתים גם על בני משפחתם בטיפול ובשגרה.
על פי ערכי היהדות, ישנה חשיבות רבה ל"והדרת פני זקן" וככל שניתן חשוב להעניק לחולי הדמנציה טיפול הוגן, סבלני וחם, תוך שמירה על כבודם וצנעת הפרט. יש לנסות ככל הניתן לשמר את איכות חייהם ולאפשר להם לחיות את אורח חייהם כפי שהיו רגילים ועם זאת סוגיות רבות מוסריות כבדות משקל רובצות על המשפחה כאשר מצב החולה מחמיר. ד"ר פאר והרב גנזל ישוחחו על היבטים שונים של התמודדות עם מחלת הדמנציה לאור ערכי היהדות.

ד"ר דנה פאר גרונטולוגית (.Phd, M.A) (מומחית למדעי הזיקנה) ומרפאה בעיסוק (.B.O.T).

הרב אוריאל גנזל
רב הישוב רבבה בשומרון

הרב חיים נבון

"ודל לא תהדר בריבו" - מענה יהודי לאנטישמיות הפרוגרסיבית

מאז ומתמיד התמודדנו עם אנטישמיות, אך יש משהו מפתיע במיוחד באנטישמיות החדשה של 2024: אנו מוצאים אותה בעיקר במעוזי הנאורות והסובלנות – באקדמיה המערבית הליברלית. בשיחה זו ננסה לנתח את השורשים הרעיוניים של התופעה הזו, נבחן את תפישת העולם שעומדת ביסודה, וננסה להציב לה חלופה תורנית עמוקה.

הרב חיים נבון
רב, הוגה, סופר ופובליציסט ישראלי המדרשה בר אילן, מדרשת לינדנבאום, ישיבת הר עציון

הרב יובל שרלו

בינה ומצפון - יהדות ובינה מלאכותית

התפתחות הבינה המלאכותית מציבה אתגרים חדשים בפני העולם היהודי. מחד, היהדות תמיד העריכה את הבינה והשכל האנושיים כנתונים מאת הבורא, ולכן יש לראות בבינה המלאכותית כלי חשוב לפיתוח הידע והטכנולוגיה. מאידך, קיימת דאגה מפני שימוש לרעה בכוחה של הבינה המלאכותית, שעלול לפגוע בערכים כמו צנעת הפרט, חירות הרצון ומוסר. על היהדות למצוא את הדרך לנצל את הפוטנציאל הטמון בבינה המלאכותית, תוך הטמעת "מצפון" המבוסס על מוסר ומידות טובות, כפי שנדרש מהאדם היהודי. רק כך ניתן יהיה להפיק את המרב מהבינה המלאכותית לטובת האנושות והעולם כולו.

הרב יובל שרלו
חבר הנהלת צהר, ראש אגף לאתיקה, ראש ישיבת אורות שאול

Rachel Sharansky Danziger

After the Storm: Loss and Healing in the Psalms of Exile and Return

It's no surprise that exile is traumatic. But according to the Psalms, so is the return. In this talk Rachel Sharansky Danziger will unpack the Psalms of exile and return, place their imagery in the context of the biblical precedents they echo and our own experiences, and ask how they chart a way forward when the road grows hard

Rachel Sharansky Danziger
 writer, blogger, and lecturer. Teaches tanach at Matan, Pardes, and various North American institutions

הרב ליאור אנגלמן

סיפורו של סיפור: למה אני כותב בעצם? על עולם האמונה, הכתיבה והיצירה.

כשהוצאתי את ספר הפרוזה הראשון שלי שאל אותי רב אחד שלמד איתי בבית המדרש לדיינות: בשביל מה לכתוב סיפורים דמיוניים? למה אתה מבזבז את הזמן? אין סיפורים אמיתיים מספיק מסובכים שאתה צריך להמציא מהדימיון״? אז באמת למה אני כותב ומה המשמעות של היצירה הזאת? אשתף במאחורי הקלעים של מלאכת הכתיבה בכלל ובמסע המיוחד שהוביל לכתיבת ״סולם גנבים״, הספר החדש, ועל אתגר הכתיבה של כותבים דתיים באופן מיוחד.

הרב ליאור אנגלמן
ראש בית המדרש הקהילתי בכפר סבא

הרב איתמר אלדר

בין דיזנגוף להר הבית - מבט על הקונפליקט בחברה הישראלית - על פי הרב קוק והאדמו"ר האמצעי

כלים מדברי האדמו"ר האמצעי של חב"ד ומשיטת הרב קוק, שניתן להשתמש בהם על מנת לפענח את עומק הקונפליקט בחברה הישראלית, הערכים השונים בה. מפגש תרבויות ותפיסות עולם. בעצם מדובר בסוג של ’תורת העלאת הניצוצות’ מבית המדרש החסידי, אך באופן רחב יותר. הדברים אינם רק תיאורטיים אלא מבוססים על חוויה של מפגש וניסיון בשנים האחרונות מן המרחב התל אביבי.

הרב איתמר אלדר
ראש בית המדרש בישיבת אורות שאול תל אביב

הרבנית ד"ר נעמה סט

מרים שפירא

צמיחה לאחר עקירה - קהילות ומשפחות מעוטף עזה

העקירה הכפויה מיישובי עוטף עזה הייתה אבן דרך קשה ומכאיבה עבור רבים. משפחות שנאלצו לעזוב את בתיהן ולפרק את חייהן בן-לילה, התמודדו עם טראומה עמוקה וחוסר ודאות לגבי העתיד. אולם, דווקא מתוך כאב העקירה צמחה רוח לוחמת ועוצמה רוחנית מחודשת.
כיצד משקמים קהילה עקורה? כיצד חוזרים לגור באזור בו שכיניך אינם יכולים לחזור לבתיהם? מאין לוקחים כח לצמיחה מחודשת? ישוחחו על כך הרבנית ד"ר נעמה סט, תושבת קיבוץ סעד בעוטף עזה ומרים שפירא פסיכולוגית העוסקת בשיקום יישובי עוטף עזה

הרבנית ד"ר נעמה סט
סגנית ראש המדרשה ורבנית קיבוץ סעד וחברת הנהלה של צהר.

ד"ר מרים שפירא
ראשת מהו"ת ישראל, פסיכולוגית קלינית, מומחית בטיפול בטראומה ואבל, ומנחת קבוצות

צופית גרנט-רנד

זהות יהודית חילונית

מהי זהות יהודית חילונית? עבור רבים היא מתמקדת בערכים תרבותיים, זיקה למורשת עם ישראל וחגיגת המסורת כמקור זהות לאומית. חילונים רבים חשים קשר עמוק לארץ ישראל ולעברית, אך לא בהכרח מקיימים חיים דתיים.

לאחרים, הזהות היהודית החילונית משמעה סולידריות לאומית, מאבק בגזענות, וקידום ערכים כמו צדק חברתי והומניזם הנתפסים ככלולים במורשת היהודית.

ככלל, הזהות החילונית-יהודית מייצגת פלורליזם של דרכים להזדהות עם היהדות שמעבר לדת, ומגוון של תפיסות עולם ועמדות פוליטיות-תרבותיות.

האם זאת יהדות? מהי זהות יהודית כיום בחברה הישראלית? על כך נעסוק בשיחה פתוחה עם צופית ועם הקהל.

צופית גרנט-רנד
עיתונאית, מנחת טלוויזיה ושחקנית ישראלית

 

Rabbanit Racheli
Sprecher Fraenkel

"דורש אין לה" - Keeping the Passion for Jerusalem Alive

Jeremiah describes Zion as abandoned and as no one wants her. How should we ask for Zion? Is action required of us or is it a longing or a prayer? Why does Zion come precisely by special request? We will learn about it from the sources and think about how we, in these days, should ask for Zion
 

Rabbanit Racheli Sprecher Fraenkel
Halachic consultant at Nishmat and Head of the Advanced Halacha Program for Women at Matan

הרבנית אושרה קורן

יעל שלוסברג

"צאו וראו" - תורה של שמיים וארץ

"צאו וראו" – תורה של שמים וארץ. השיעור יעסוק בגישתם של תנאים לשאלת החיבור בין התורה לבין החברה, בין הלימוד בבית המדרש לבין החיים מחוץ לכתליו, ובשאלת ההשפעה ההדדית בין פנים לחוץ ובין חוץ לפנים.

הרבנית אושרה קורן
מיסדת וראשת בית המדרש לנשים ’מתן השרון’.

יעל שלוסברג היא סגנית ראש המדרשה בבר אילן

שלום וייל

הרבנית רחלי פרנקל

אביי ורבא בכיכר החטופים - לימוד גמרא כמודל לניהול מחלוקות

אביי ורבא כמו תנאים ואמוראים רבים, ניהלו ויכוחים סוערים מעל דפי הגמרא. גישת בית המדרש היא לימוד לשם חתירה אחר האמת ולא לשם הניצחון האישי. למרות חילוקי הדעות, הם הקשיבו בקשב רב לטענות הצד השני. דרכם מלמדת שגם במחלוקת עזה, יש לשמור על כבוד ונכונות להקשיב – המפתח לדיאלוג פורה ולמציאת פתרונות ראויים. האם דרכה הלימודית של הגמרא יכולה ללמד אותנו משהו על המחלוקות שמתרחשות כיום?

שלום וייל
איש חינוך ויזם חברתי, מנכ"ל ’יסודות’ לחינוך תורה ודמוקרטיה.

הרבנית רחלי פרנקל
יועצת הלכה בנשמת וראשת המכון ללימודי הלכה מתקדמים לנשים במתן

הרב אלחנן ניר

מיה טבת דיין

"להיות יהודים בעולם רועד" - שיחה על סדקים, שורשים וחיבורים

להיות יהודים בעולם הרועד היום מחייב אותנו להיאחז בשורשינו העמוקים אך גם להיות גמישים. כיצד נשארים יהודים בעולם רועד ושמא להיפך כיצד רועדים אך נשארים יהודים ומאמינים? בשיחה כנה ידברו הרב אלחנן ניר, רב וסופר ומיה טבת-דיין, סופרת ומומחית להינדואיזם, מעולמות שונים אך קרובים על פעימות הלב המשותפות של העם הזה ועל עולם הספרות התרבות והרוח השונים והמשותפים.

הרב אלחנן ניר
משורר וסופר ישראלי. משמש כר"מ בישיבת שיח יצחק ועורך מוסף "שבת" של "מקור ראשון".

מיה טבת דיין
משוררת וסופרת

חיים גורן

שני גרינברג

כור היתוך - אתגרים ויצירתיות בחיים משותפים דתיים וחילוניים

כור ההיתוך של חיים משותפים לדתיים וחילונים מציב אתגרים, אך גם הזדמנויות יצירתיות. קיימים פערי תרבות המקשים, אך גם פוטנציאל ליצירתיות משולבת וחדשנית. נדרשים הדדיות, כבוד והקשבה לצרכים של כל צד, כדי להגיע לפתרונות מקוריים המשזרים מסורת ומודרניות.
חיים גורן, סגן ראש עיריית תל אביב, עסוק זמן רב במציאת דרכים חדשות ויצירתיות לחיים משותפים וכמוהו שני גרינברג, סגנית ראש עיריית חריש, עיר חדשה שמהווה מיקרו-קוסמוס של החברה הישראלית.
האם באמת ישנם פתרונות חדשים? נשמע סיפורים מהשטח ונלמד על דרכים חדשות לחיים מלאי גיוון והשראה תוך שמירה על זהותה של כל קהילה

חיים גורן
סגן ראש עיריית תל אביב-יפו

שני גרינברג
סגנית ראש עירית חריש

Zvika Klein

The New Antisemitism: Jewish Communities at the Forefront of Global Struggle

Globally, anti-Semitism is on the rise, posing a serious threat to Jewish communities worldwide. These communities are leading efforts to combat this phenomenon through advocacy, education, and awareness-raising, emphasizing collaboration with other groups.

Zvika Klein
 Jerusalem Post Chief Editor

הרב אייל ורד

'ולא היו יודעין אלו מאלו' עיון באגדות החורבן

החורבן מתחיל מנקודה מסויימת. ראשית הצירים. פעמים שזו נקודה הנראית לענינו קטנה. איך היא טומנת בתוכה עומק רב. אגדות החורבן פותחים לנו פתח להעמקה במלאכת התיקון הבאה בעקבות החורבן

הרב אייל ורד
רב קהילת ’יחדיו’ בפתח תקוה ומלמד במכון מאיר

הרב יצחק שוראקי

"ממזרח שמש" - המסורת הספרדית והאחריות החברתית

תורת חכמי המזרח היא תורה ענפה ורחבה, בעלת מבט עמוק וייחודי על החברה היהודית והצעה לסדר אחר בהיררכיה התורנית שלו. היא נושאת בתוכה אחריות חברתית עמוקה. הרב שוראקי, יעסוק בהצעה הייחודית של חכמי המזרח לתיקון חברתי.

הרב יצחק שוראקי
רב קהילת "יד רמה" בשכונת בית וגן בירושלים

מיכל דה-האן

הרב פרופסור יהודה ברנדס

ממקף לאליפסה - הזדמנות לשיח חדש בחברה הישראלית

מקו לאליפסה הינה הזדמנות ליצור שיח חדש ומשמעותי בחברה הישראלית. מהו הקו? מהי ההצעה האליפסית? ננסה ללמוד יחד על גישה חדשה תוך עיון מעמיק במרכיבים של השיח כיום בחברה הישראלית, לשבור סטראוטיפים ולהאיר זוויות חדשות על הקונפליקטים והאתגרים של החברה הישראלית המגוונת

מיכל דה-האן
סגנית פדגוגית במנהל החינוך הדתי במשרד החינוך.
הרב פרופסור יהודה ברנדס
ראש מכללת הרצוג

ד"ר אמנון אלדר

אריאל שנבל

על חינוך וחיבורים

נראה שהאתגר הגדול של החברה הישראלית בעשורים הקרובים הוא הלכידות הפנימית – היכולת לקחת יחד אחריות על הבית המשותף שלנו ולנווט אותו בין החלומות והצרכים השונים. אירועי השנה האחרונה מלמדים אותנו עד כמה הדבר לא רק חשוב וראוי – אלא דחוף. חינוך הוא המפתח ליצירת חיבורים משמעותיים בחברה. באמצעות למידה, חשיפה והבנה של הזהויות השונות והחלומות השונים של כל קבוצה בחברה הישראלית – אנו יכולים לגשר בין הקבוצות השונות, אך גם לחדד ולחזק את הזהות שלנו.

ד"ר אמנון אלדר
שעומד שנים רבות בראש אחת הרשתות הגדולות בישראל לחינוך, מציע הצעה חדשה לחיבור בחברה הישראלית דרך החינוך.

אריאל שנבל
עיתונאי מקור ראשון ינסה לאתגר אותו ולשאול האם זה אפשרי ואם זה נצרך דווקא בעולם החינוך בו למרכיב הזהותי יש ערך כל כך חשוב.

Shmuel Rosner

Rabbi David Stav

The ’Datlash Challenge’: Navigating Effective Aliyah for the Younger Generations

This conversation will deal with how Diaspora communities have been forced to respond amidst the war, and the potential impact on aliyah.
The session will also address specific challenges for Anglo olim as it relates to children and in particular the trend of "datlashim" where higher percentages of families from oleh families are coping with children who are leaving observant lifestyles. The discussion will focus on how real an issue this is, what are the factors driving it, and how it can be addressed.

Rabbi David Stav
 Chairman of Tzohar and Rabbi of Shoham. Shmuel Rosner is a senior Fellow, JPPI

 Shmuel Rosner
senior Fellow, JPPI
 

הרבנית מיכל נגן

שיחת הלב - כוחה של תפילה אישית

שיחת הלב – תפילה אישית. התבוננות מעמיקה בתפילה ובהלכותיה מגלה את הפן האישי, הליבי, שבתפילה. ננסה יחד ללמוד על תפילה אישית תוך הקרנת סרטון מרגש של הרבנית נגן בהקשר זה ולאחר מכן הרצאה ושיחה עם הקהל.

הרבנית מיכל נגן
ראש מכינת צהלי – מכינה קדם צבאית לבנות דתיות

הרב מיכי יוספי

"הנה הוא בביתו והנה הוא פורח" - חיבור שמים וארץ על פי "מעשה מאורח" של רבי נחמן

אחד מספורי רבי נחמן המופלאים הוא "סיפור מאורח" המדבר על חיים בין שמים וארץ – על בית, קרקע ויישוב לבין ריחוף שמימי. רבי נחמן כתמיד לוקח אותנו למסע אל עומק הרגשות שלנו ומגלה לנו כיצד לחיות בין ובתוך כל העולמות. בשיעור נלמד את הסיפור ואת הרלוונטיות שלו לימים הללו.

הרב יחיאל מיכאל יוספי
מורה רוחני, משנתו מבוססת על כתביו של רבי נחמן מברסלב ועל שיטת ימימה

הרב יעקב מדן

אלישע מדן

"כי אם ברוחי"

הימים המורכבים העוברים על עמנו וגבורת הלוחמים מחד ומשפחות העורף, המפונים, החטופים והחטופות מאידך, מעידים יותר מכל על עוצמתה וכוחה של הרוח בעיתות משבר אישיות ולאומיות. רוח הגבורה, האחדות, האמונה והתקווה העוטפת את עמנו היא זו המבדלת אותנו משאר האומות, מעצימה אותנו ובזכות הרוח ננצח.

הרב יעקב מדן
ראש ישיבת ההסדר הר עציון באלון שבות.

אלישע מדן
לוחם מילואים במלחמת חרבות ברזל שנפצע אנושות בלחימה בעזה

עידית שלו

"ממאבק להתקרבות, מדחייה להתקרבות״

הברכה שיש בלקבל את המציאות החיצונית והפנימית.
נלמד כיצד האנרגיה שמתבזבזת על ההתנגדות מתפנה להתפתחות
מתוך לימודי חשיבה הכרתית (לימודי ימימה)

עידית שלו
פסיכותרפיסטית ומדריכה של חשיבה הכרתית (לימודי ימימה)

Rabbi Alex Israel

From Crisis to Hope in the Thought of Rabbi Sacks

How do we move forward in difficult times? How does Judaism push back against Evil? Contrasting Rabbi Sacks’ thought with that of Rav Soloveitchik and Rav Kook, we shall explore his understanding of Judaism as a tradition of Protest, the groundbreaking role of Covenant, And an action oriented Judaism grounded in responsibility, and hope

Rabbi Alex Israel
Rabbi in Midreshet Lindenbaum. Yeshivat Eretz Hatzvi. The Tanakh Podcast

הרבנית אסתי רוזנברג

"לאיזו נאמין לראשונה או לשניה?" - על נחמה כעס וגאולה

נבואות פורענות ונבואות נחמה הם חלק ממסעו של עם ישראל בתנ"ך. נביאים רבים ניבאו לו גאולה ונחמה אך רבים גם ידעו להוכיח ולדבר אליו גם דרך נבואות זעם. לאיזו נאמין? לראשונה או לשניה? לזעם או לנחמה? תוך עיון בפרקי התנך ובמדרשים נעסוק בזעם ובנחמה בימים ההם ובזמן הזה.

הרבנית אסתי רוזנברג
ראש בית המדרש לנשים במגדל עוז

הרב אוריאל עיטם

בעקבות מניטו - מסע בעקבות תורתו

הרב יהודה ליאון אשכנזי המכונה מניטו (תרפ’’ב-תשנ"ו) היה מן ההוגים המקוריים והמעמיקים של תקופתנו. בחייו הוא היה מוכר בעיקר על ידי קהילת יוצאי צרפת שבלימודם בארץ ובצרפת השקיע את עיקר מרצו, ובשנים האחרונות הולכים ויוצאים ספרים רבים שלו והוא הולך ונהיה מוכר על ידי קהלים רחבים. עד היום יצאו לאור למעלה מעשרה ספרים משיעוריו, אך אין בנמצא ספר מבוא שיהיה שער אל משנתו. ננסה ללמוד מה היה ייחודו? כיצד תורתו הצליחה לפלס את דרכה לרבים כל כך? מהו ייחודה? נלמד יחד מספר פסקאות מתורתו ונגלה שערים חדשים ללימוד פרקי תנ"ך ואמונה.

הרב אוריאל עיטם 
ראש ישיבת ההסדר ירוחם

הרב דוד סתיו

על חשבונות שמים במלחמת חרבות ברזל

מלחמת חרבות ברזל הניחה לפתחנו שאלות רבות. אך השאלות מופנות לא רק כלפי אדם אלא לעיתים גם כלפי שמים. האם ניתן לעסוק בחשבונות שמים? האם ניתן לעסוק בחשבונות שמים במלחמת חרבות ברזל? נלמד מהמקורות ומהמעשים על שאלות גדולות אלו.

הרב דוד סתיו
יו"ר ארגון רבני צהר. רב העיר שהם

הרב אהרן כהן

הרב יהודה ליבמן

מנוער גבעת שמואל לנוער הגבעות - האתגר החינוכי של הנוער

מה משותף לנוער הגבעות ולנוער גבעת שמואל? הרב אהרן כהן, רב ואיש חינוך העוסק מידי יום באתגרים העומדים בפני הנוער והרב יהודה ליבמן העוסק מקרוב בחינוך בהתיישבות ובגב ההר ישוחחו על השווה והשונה בין נוער הגדל במקומות הללו ועל החברה והקהילה הסובבת אותם והאתגר החינוכי העומד בפניהם.

הרב אהרן כהן
רב הישוב יקיר רב ישיבת חיצים

הרב ליבמן
מנהל ישיבת פרי הארץ רחלים

Rabbi Jacob J. Schacter

A Spiritual Perspective Post October 7th – Can Life Ever Be "Normal" Again?

We find ourselves struggling with living lives that include smachot, chagim, family outings and more, while at the same time acutely aware of the continuing challenges facing Medinat Yisrael and Am Yisrael during these very difficult times. What wisdom does our Mesorah provide to help us navigate this reality?

Rabbi Jacob J. Schacter Senior scholar, YU center for the jewish future; University professor of jewish history and jewish thought; Adjunct instructor in jewish studies

הרב אודי שוורץ

הרב אשר סבג

רבנים במדים - שליחות ואחריות לאומית

בין הלכה למציאות, בשעת מלחמה הכרעות בחיי אדם נידונות בשבריר שניה אך גם סוגיות אנושיות על זוגיות ומשפחה. הרב הצבאי נמצא בתפר שבין הלכה למעשה, בין הרוח לכוח. שיחה מרתקת על תפקידו של רב צבאי בעת מלחמה

הרב אודי שוורץ
ראש ענף הלכה בצה"ל

הרב אשר סבג
חבר הנהלת צהר

ד"ר מוטי קידר

העולם המוסלמי אחרי שמחת תורה

מה קרה לעולם המוסלמי לאחר השביעי באוקטובר? מהי בעיה היסוד של רוב המדינות הערביות המודרניות? על מה ולמה הסכסוך בין הסונים לשיעים? מהם מקורות הטרור האסלאמי ומערך המוטיבציה המפעיל את הטרור?

האם העולם המוסלמי הופתע בשביעי באוקטובר ולאן מועדות פניו לאחר מכן? האם המניעים לכל מה שמתחולל הם מניעים דתיים או שמא יש מניעים חזקים יותר? ד"ר מוטי קדר, מזרחן בעל שם עולמי ישוחח על כך.

ד"ר מוטי קידר
מזרחן, עמית מחקר במרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר-אילן

חגי לובר

הצגה - שבעה באוקטובר

ההצגה בביצועו של אביו של יהונתן, חגי לובר, שחקן ומייסד תיאטרון אספקלריא

בבוקר חשוך, ביום השביעי של אוקטובר, נחרבו משפחות שלמות ומאושרות, על ידי מחבלים של החמאס.
האובדן האישי הפך לאובדנם של כל אדם בישראל ולכלל יהודי העולם. המכה הקשה שיצרה תחושות הלם, כאב ואי ודאות כלפי העתיד…
האם אבדה תקוותינו?

שבעה באוקטובר הוא מופע המבוסס על סיפורים אמיתיים של אנשים שאיבדו את יקיריהם, שנשזרו לסיפור אחד על דורון המאבד את אשתו אורלי ומגדל לבדו את שלושת ילדיו.
המופע משלב הקרנת וידאו דוקומנטרית ואומנותית שמשקפת את האירועים עצמם, לצד התחושות שבאו בעקבותיהם בצורה עוצמתית ומיוחדת.

חגי לובר
שחקן, מחזאי, במאי תיאטרון, מורה למשחק, מייסד ומנהל אמנותי של תיאטרון ובית הספר למשחק "אספקלריא"

שירת מלאך

הורים למבקשי זוגיות

הורים למבקשי זוגיות.
אפשר להסתכל על חיפוש זוגיות מכל מיני זוויות.
אני רוצה רגע להתבונן עליו מבעד העדשות של ההורים.
הורים לבחורים ובחורות שעוד רגע מתחילים לצאת,
הורים לגברים ונשים בתחילת שנות העשרים שלהם,
הורים לבוגרים שכבר חווים קושי ומשהו פחות עובד.
הורים לילדים שכולם נשאו ו"רק" אחד או אחת עוד לא.
הורים שיש להם כמה ילדים בשלב הזה.
הורים לנכדים שמתחתנים לפני הדוד או הדודה.
הורים שרואים את כל חבריהם סביב כבר סבים וסבתות והם עוד לא.
יש כאן חתיכת נסיון הורי.
יש לו השלכות על מערכות היחסים בבית.
על המערכת הזוגית של ההורים עצמם.
וכמובן
על הקשר עם הילד-ה שבשלב החיפוש.
מה הצורך הכי גדול של הורים במסע הזה?

שירת מלאך
יועצת ומלווה מבקשי זוגיות

Rabbanit Esti Rosenberg

Moshe Rabeinu - between heaven and earth

How can spiritual leadership maintain a high spirit and a constant connection to heaven and a connection to the land and to the people for all their hardships and difficulties? Let’s learn together about heaven and earth under the leadership
of Moshe Rabeinu
 

Rabbanit Esti Rosenberg  head of the Migdal Oz Women’s Midrash

הרב תמיר גרנות

איריס חיים

הרב דוד סתיו

עידן חביב

'מחוברים בתקווה' - רוח ועוצמה ישראלית

במושב הסיום של הכנס, בעיצומם של ימי מלחמה, ניפגש יחד עם גבורת האבות והאמהות של הנופלים, נשמע מהרב דוד סתיו על התמודדות אמונית במלחמה, נשמע על הרוח הגדולה שנדרשת בעת הזאת מגברת איריס חיים ומהרב תמיר גרנות, נשיר יחד עם עידן חביב, שלחם במלחמה הזו וישתף אותנו בזווית המיוחדת שלו. ונתאסף יחד לתפילה מיוחדת ומרגשת למען אחינו כל בית ישראל.

הרב תמיר יעקב גרנות ראש ישיבת אורות שאול | איריס חיים אימו של יותם חיים ז"ל אשר נחטף ונורה בעזה | הרב דוד סתיו יו"ר ארגון רבני צהר. רב העיר שהם. | עידן רפאל חביב זמר-יוצר, מלחין, פזמונאי, מוזיקאי ושחקן

 

עלות הכנס ליום שלם:
כרטיס יחיד 190 ₪/ כרטיס זוגי 360 ₪

עלות הכנס למושבי יום 09:00-15:40 / מושבי אחה"צ-ערב 16:00-21:30
כרטיס יחיד 114 ₪ / כרטיס זוגי 216 ₪ 

  • תוכנית הכנס כפופה לשינויים
  • הנחות אחרי הקלדת קופונים מתעדכנות לפני התשלום
  • ברישום מוקדם עד מוצ"ש ראש חודש תמוז 6.7 כולל יש 20% הנחה – יש כפל הנחות
  • בכנס תהיה שתיה קלה וחמה לאורך היום ואופציה לקניית מזון בדוכן המקומי בביתן
  • פעילי צהר \ חברי חוג הידידים של צהר – אנא הזינו את קוד הקופון שקיבלתם במייל
  • מורים – אנא הזינו את קוד הקופון שקיבלתם מהמוסד בו אתם מלמדים (גמולי השתלמות-מוגבל עד גמר ההקצאות) ליצירת קשר: 073-2903529
  • ביטולים בהחזר מלא יתקבלו עד לתאריך כו’ תמוז | 27.07.2024, לאחר תאריך זה לא יתקבל החזר כספי. ביטולים במייל: kenes@tzohar.org.il
  • במקרה של ביטול הכנס עקב הנחיות פיקוד העורף יתקבל החזר כספי מלא

לשאלות ניתן לפנות אלינו

בוואצאפ: 052-540-2720 ובמייל: kenes@tzohar.org.il

מענה טלפוני אנושי בימים א-ה בין השעות 9:00-11:00

אלחנן גוטוירט | אתר בר אילן | ישראל היום | מיכאל לורנס | אריק סולטן | אלכס קולומיסקי | רמי זרנגר | ישראל היום | דוד שטיין | אתר יסודות | אתר כיפה | מגזין גלויה | דוברות המשטרה | אתר בית המדרש מגדל עוז | אתר קהלים | אתר המכלול | אתר שבתון יחצ | אתר שירת מלאך | אתר בית המדרש מגדל עוז

עיצוב ופיתוח:

דילוג לתוכן